Момче загина паѓајќи на 40 метри од карпа кај езеро во Италија, неговите пријатели беспомошно гледале

Макфакс

16/04/2024

14:25

759

Големина на фонт

а а а

Момче (14) од Арика, Италија, доживеа трагична судбина кога со другарите го посети езерото Неми. Паднал од дрво по стрмна карпа од 40 метри и загинал.

Тој наводно се одвоил од својата група пријатели и се обидел да стигне до највисоката точка на станицата во Виа Перино, но гранката од дрвото на која се качувал се скршила и момчето се превртело од карпата.

Тинејџерот паѓал над 30 метри, а неговите пријатели беспомошно гледале и веднаш го вклучиле алармот.

Пожарникарите од Неми и карабинерите веднаш пристигнале на местото на настанот и констатирале смрт.

Телото е пренесено во болницата Кастели во Арикио, а потоа во Институтот за судска медицина во Рим.Спонзорирани линкови

Маркетинг