Денес сончево време со температура до 20 степени, од утре дожд и снег

Макфакс

03/03/2024

10:06

1.070

Големина на фонт

а а а

Времето денес ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност.

Во планинските региони ќе има услови за повремен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 4, а максималната ќе достигне од 13 до 20 степени, јавува УХМР.


Во Скопје времето денес ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 18 степени.

Под влијание на нов влажен бран во понеделник попладне и во вторник времето ќе биде облачно, на повеќе места со врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат обилни и поројни со појава на ретки грмежи.

Температурата во вторник ќе биде во опаѓање, а на планините и во некои од повисоките места врнежите ќе бидат претежно од снег.Спонзорирани линкови

Маркетинг