Добро погледнете ја волшебната глетка: Оваа оптичка илузија ги воодушеви луѓето ширум светот

Точка

01/03/2024

21:26

4.089

Големина на фонт

а а а

Неодамна на социјалните мрежи се појави снимка која гледачите не ги остави рамнодушни.

Не само што прикажува прекрасен планински пејзаж, туку е забележан од необична перспектива и како таков го „збунува мозокот“.

Многумина веруваат дека станува збор за оптичка илузија, а признаваме дека и нашите сетила беа ставени на тест.

Погледнете го видеото и обидете се брзо да одговорите на прашањето – што е горе, а што е долу?Спонзорирани линкови

Маркетинг