[ВИДЕО] Весна Бејби: Мајка ми фаќаше врски да не ме примат на факултет

Точка

24/02/2024

13:31

7.861

Големина на фонт

а а а

Кога се запишував на Факултетот за драмски уметности, мајка ми тогаш беше во Њујорк и го сретнала режисерот Слободан Унковски, и секоја мајка ми требало да фати врска“, раскажа актерката Весна Бејби Петрушевска во емисијата „Еден на Еден“.

Вториот дел од гостувањето на Весна ќе го гледаме в недела на Канал 5 ТВ од 18.30. Актерката раскажа дека нејзината мајка Сашка не сакала таа се запише на ФДУ.

-Сашка му рекла: ‘Ве молам, сакам да ве замолам нешто’. А тој ѝ рекол: ‘Ве молам, ако е за дете примање, не може’. ‘Не, не, ако може да не ја примите. Еве ви име презиме“, рече Весна во емисијата. Потоа раскажа дека Унковски пред приемниот испит ѝ ја раскажал случката со мајка ѝ која тоа го направила од родтелска грижа.

Видеото на линкот подолу е мал дел од интересните приказни кои ги раскажа таа во „Еден на Еден“.Спонзорирани линкови

Маркетинг