[ФОТО] Оваа пролет носиме тексас од глава до пети: 5 стајлинзи кои може да ги носи секоја жена, независно од годините и градбата

Точка

22/02/2024

15:27

9.640

Големина на фонт

а а а

Тексасот отсекогаш бил една од најбазичните ткаенини. Тој е модерен, отмен и што е најважно тој е вонвременски. Лесно се носи, добро стои речиси на секој и доколку добро го изберете може да трае за цел живот.

Иако тексас облеката повеќе се смета за лежерна, многу од познатите личности ни докажаа дека може да стигне и до црвениот тепих.

Она што најмногу го сакаме кај тексасот е сестраноста. Не е неопходно да се каже дека може да се комбинира со многу работи. Но, повеќе тоа се однесува така што секој може да го изнесе без оглед на вашиот личен моден стил или вкус.

Тексасот не е занемарен ниту на пистите. Некои од најголемите имиња во модната индустрија, како што се „Живанши“, „Барбери“ и многу други, се погрижиле да не заборавите да ја ставите оваа ткаенина во својата колекција.

Тексас јакна и панталони со принт


Тексас комбинезон


Тексас контраст


„Сиров“ тексас


Тексас блејзер
Спонзорирани линкови

Маркетинг