На Љупчо Палевски - Палчо во Турција му е одреден екстрадициски притвор од 40 дена

Макфакс

11/12/2023

17:07

5.347

Големина на фонт

а а а

На Љупчо Палевски, кој е осомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и на Панче Жежовски, одреден му е 40-дневен екстрадициски притвор во Турција.

„Амбасадата на Република Северна Македонија во Анкара испрати допис до Министерството за правда во кој информира дека ни доставува добиена Нота од МНР на Република Турција, како одговор на Нотата доставена од Амбасадата на РСМ во Анкара од 06.12.2023 година, со која информираат дека врз основа на дописот добиен од Канцеларијата на главниот јавен обвинител Баликесир, определен е екстрадициски притвор за Љупчо Палевски, во траење од 40 дена“, информираа од Министерството за правда.
Спонзорирани линкови

Маркетинг