Времето денеска сончево и студено, попладне облачноста ќе се зголемува

Макфакс

09/12/2023

09:37

1.015

Големина на фонт

а а а

Денеска е сабота, 9 декември 2023 година, 343-иот ден во годината.Сонцето изгреа во 6:49, а ќе зајде во 16:03 часот. Денот ќе трае 554 минути.

Според информациите на УХМР, наутро ќе биде студено по котлините со ниска облачност, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб променлив ветер. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува.

Во Скопје наутро студено со ниска облачност, а потоа сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко, велат од УХМР.
Спонзорирани линкови

Маркетинг