[ФОТО] Боки 13 со прво селфи на слобода по 4 години: „Господ на помош! Прво и најважно здравје па потоа се ќе си дојде на свое место“

Точка

07/12/2023

23:09

9.945

Големина на фонт

а а а

Откако Основниот кривичен суд Скопје донесе одлука за прекин на издржувањето на казна затвор на Бојан Јовановски – Боки 13, истоимениот за првпат откако е на слобода се огласи на социјалните мрежи.

Имено, тој на својот „Инстаграм“ профил објави селфи од пред Соборниот храм Св. Климент Охридски. Во описот на фотографијата на поранешниот шоумен стои: „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години! Господ на помош, прво и најважно здравје па потоа сè ќе си дојде на свое место! Благодарам на сите добронамерни луѓе за поддршката и убавите зборови за целиот изминат пеколен период!“


Му посакуваме поскоро закрепнување.
Спонзорирани линкови

Маркетинг