[ФОТО] Дали е ова нивното најубаво издание? Амал и Џорџ Клуни со елеганцијата и заљубените погледи го маѓепсале Лондон

Точка

04/12/2023

13:27

4.380

Големина на фонт

а а а

Амал и Џорџ Клуни биле во центар на внимание во дождливата престолнина на Велика Британија.

Амал и Џорџ Клуни се појавиле во Лондон на премиерата на филмот на Џорџ Клуни „The Boys in the Boat“ и ги маѓепсале сите присутни на црвениот тепих.


Тие се појавиле видно расположени, магично облечени и целосно заљубени.

Џорџ бил облечен во класично одело и чевли во иста боја, а со оделото комбинирал кошула на која двете копчиња биле раскопчани.


Со оглед на тоа што врнело, како вистински џентлмен тој го држел чадорот, а многумина констатирале дека бил неодоливо шармантен.

Позната адвокатка носела монохроматска комбинација на црвениот тепих. Таа одлучила да носи црна нијанса на боја.

Горе имала корсет, а во долниот дел здолниште, носела и салонки и чанта.


Амал имала впечатлив црвен кармин на усните, но и ненападна шминка.


Дали ви се допаѓаат модните комбинации на Амал и Џорџ Клуни?
Спонзорирани линкови

Маркетинг