[ВИДЕО] Ќерката на Здравко Чолиќ се пофали дека ја бива во кујна, а тој на шега рече: „Не сум баш сигурен“

Точка

04/12/2023

10:21

3.994

Големина на фонт

а а а

Здравко Чолиќ во новото интервју, меѓу другото, зборуваше за својата 22-годишна ќерка Уна, а пибликата ја насмеа со коментар за нејзините кулинарски способности.

Уна често го привлекува вниманието на корисниците на социјалните мрежи со своите модни изданија, а неодамна објави и фотографија од пита што ја подготвува.


„Колку ти пречи што многу се пишува за твоите деца? Уна им е многу интересна на медиумите?“, го праша Чолиќ новинарката на ТВ Пинк.

„Не им можам ништо. Тие ставаат секакви слики таму“, одговори тој. Новинарката тогаш забележала дека Уна се пофалила дека е одлична и во кујната.

"Го видов тоа. Не сум баш сигурен, но во ред. Во секој случај, може да помогне", рече Чолиќ низ насмевка.

Пејачот неодамна за телевизијата „Е“ зборуваше за своите најблиски. Ја спомена и сопругата Александра која ретко се појавува во јавноста.

"Горд сум на моето мало семејство, двете ќерки, сега веќе девојки. Мојата сопруга повеќе се грижи за нив. Да беше до мене, сè би дозволил. Ме критикува, но од друга страна, не можам да бидам премногу строг, некако е тешко.
Спонзорирани линкови

Маркетинг