Осомничен за убиството на Вања е скопјанецот Љ.П. со прекар П - извор на Телма посочува на познат лик

Нетпрес

03/12/2023

23:38

6.549

Големина на фонт

а а а

Во околината на Скопје вечерва беше пронајдено безживотното тело на 14-годишната Вања Ѓорчевска, а кај Велес телото на 74-годишниот исчезнат велешанец Панче Жежовски.

Осомничен за двете убиство, според извори на Телма блиски до истрагата е скопјанецот Љ. П. со прекар П.

Во извршување на грозоморното дело му помогнале возачот и уште три други лица.

Убиствата се со ист мотив, користољубие.Спонзорирани линкови

Маркетинг