Имате испукана кожа, како да ја регенерирате?

Точка

01/12/2023

13:55

3.555

Големина на фонт

а а а

Луѓето што честопати имаат предизвик со својата кожа кога е сува, испукана или дехидрирана бараат спас во разни продукти што ќе ја смират оваа неудобност. СОС негата на кожата подразбира брз и ефикасен начин за справување со чувствителната и испукана кожа.

Производ што ја забрзува регенерацијата на кожата и ја заштитува нејзината бариерна функција е Eucerin Aquaphor заштитна крема за оштетена кожа, што е специјално дизајнирана да обезбеди соодветна нега за ваков проблем.


Оние пак што се жедни за авантури, важно е во торбата да се има суштински придружник. Без разлика дали се работи за планина, нуркање, пешачење низ дивина, откривање на блиски и далечни дестинации, кожата е подложна на стрес. Единствен начин кожата да “дише” е олеснување на процесот на размена на испарувањето и кислородот. Редовната нега на кожата на рацете, прстите и стапалата помага да се заштити кожата од исушување и распукување. Eucerin Aquaphor помага и за рани, исекотини, гребаници итн. Мајките пак, што се грижат за своите малечки, ја знаат борбата со чувствителната кожа, особено со нежната бебешка кожа. Бариерата што Еуцерин Aquaphor ја создава е како смирувачки кожурец, ја блокира влагата и спречува понатамошна иритација. Збогатена со глицерин што буквално е магнет за влага се обезбедува задржување на хидратацијата на самата кожа, така и кожата на бебето останува природно мека и еластична.


Поединците што се борат секојдневно со сува кожа конечно имаат оддишка Со Еуцерин Aquaphor бидејќи тајната лежи во неговото дуо од глицерин и пантенол. Глицеринот ја црпи влагата во кожата, ефикасно ја гаси нејзината жед додека пантенолот го забрзува процесот на заздравување. Заедно, тие обезбедуваат сеопфатно решение за иритираната кожа.

Кремата истовремено е производ за кожа. Но и спас за виталноста на кожата. Во свет каде што кожата се бори со секојдневните предизвици добро е да се има бранител што исцелува и негува.

Комерцијален текстСпонзорирани линкови

Маркетинг