[ВИДЕО] Девојка го покажала „станот“ во Њујорк кој го изнајмува за 500 долари месечно: „Како некој живее тука?“

Точка

28/11/2023

20:32

24.770

Големина на фонт

а а а

Откако на социјалните мрежи започна да кружи видео од стан во Њујорк кој чини 500 долари за изнајмување, корисниците започнаа да се прашуваат како некој воопшто живее во овој град.

Видео кое стана вирално на ТикТок прикажува девојка како го покажува својот стан (соба) во Њујорк и објаснува дека плаќа 500 долари месечно за него.

Можеби ќе помислите дека таа имала среќа имајќи предвид дека просечната кирија во Њујорк е 5.600 долари, но кога ќе ја видите внатрешноста на малиот стан, тие 500 долари месечно почнуваат да изгледаат сè помалку и помалку разумни.

Снимката од станот на Стејтен Ајленд досега е прегледана повеќе од 850.000 пати и предизвика дебата за тоа дали градскиот живот е најдобрата опција. Видеото првично беше споделено во октомври 2022 година, но повторно почна да кружи на социјалните мрежи.

Откако ја отворила вратата од нејзиниот дом, девојката покажува дека нејзиниот мал стан има завеса која го дели нејзиниот простор за спиење од останатиот простор. Во задниот дел од нејзината соба, можете да ја видите бањата која има туш и мијалник.

Не постои чист простор во кујната, па таа го претворила својот плакар во простор за готвење во кој има мал фрижидер и тостер. Исто така, таа мие садови во пластичен сад во туш кабината.


„Едноставно не разбирам како Њујорк е толку одличен, да плаќаш еден тон пари за да живееш ваков живот не вреди“, напишал еден корисник.

„Мојот прв стан во Бронкс во 2000 година чинеше 520 долари и беше многу поголем! Човеку, колку времињата се променија“, „Ако треба да миеш садови под туш, ние пропаѓаме како општество“, додале други.

Покрај тоа, други корисници коментирале за тоа колку повеќе за 500 долари можат да добијат во други земји низ светот.Спонзорирани линкови

Маркетинг