Забрана за тешки товарни возила преку Стража

Макфакс

28/11/2023

09:09

659

Големина на фонт

а а а

Од утрово воведен забрана за тешки товарни возила преку Стража, соопшти АМСМ.

Имено, од 08:30 часот е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево, преку планинскиот премин Стража.
Спонзорирани линкови

Маркетинг