Наставничка натепала ученик во Берово

Макфакс

27/09/2023

17:57

1.243

Големина на фонт

а а а

Полицијата поднесе кривична пријава против С.Г.(60) од с.Смојмирово, беровско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на малолетно дете“.

„На 07.06.2023 пријавената, наставник во основно училиште во Берово, во просториите на училиштето во работно време, вербално и физички нападнала малолетник“, велат од МВР.
Спонзорирани линкови

Маркетинг