Во Македонија најден Французин кој бил пријавен за исчезнат

Макфакс

27/09/2023

17:56

878

Големина на фонт

а а а

Полицијата и припадниците на ФРОНТЕКС пронајдоа 21-годишен Французин кој бил пријавен во својата држава за исчезнат.

Според информациите од МВР, момчето било затекнато при илегален влез на територија на земјава и дало лажен исказ за личните податоци. Сепак, по дополнителни проверки, како што информираат од полицијата, добиена е потврда од француските власти дека станува збор за С.И., француски државјанин, кој во својата земја се води како исчезнат од 11 март.

Лицето, согласно законските регулативи, ќе биде предадено на семејството.Спонзорирани линкови

Маркетинг