Кривична за маж што со автоматска пушка пукал на свадба

Макфакс

27/09/2023

17:54

637

Големина на фонт

а а а

Полицијата поднесе кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште, општина Чашка, поради предизвикување општа опасност.

„На 11 септември на свадбена веселба село Горно Јаболчиште, пријавениот од автоматска пушка испукал повеќе куршуми, за што била пуштена снимка на социјалната мрежа Фејсбук“, велат од МВР.
Спонзорирани линкови

Маркетинг