Малолетничко насилство во училиштен двор: натепани двајца тинејџери

Макфакс

27/09/2023

16:53

902

Големина на фонт

а а а

Двајца малолетници биле физички нападнати во двор на средно училиште во скопската населба Карпош.

Како што информираа од МВР, утрово во станица биле повикани А.З.(18) и уште тројца малолетници, сите од Сингелиќ, скопско, кои се осомничени за нападот.


Со нив бил извршен службен разговор во присуство на нивните родители, известен е Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветна кривична пријава.Спонзорирани линкови

Маркетинг