Со Galaxy Z Flip5 ги следите и модните трендови!

Точка

21/09/2023

10:10

8.161

Големина на фонт

а а а

Женските ташни отсекогаш претставувале мистерија, ако ги прашате мажите. Женските ташни во аутфитот се еднакво важни како и омилениот фустан или долгопосакуваните нови чевли. Со женските ташни нема шега – тие мораат совршено да одговараат со гардеробата и пригодата.

Во последно време сé позабележителен е трендот на малите ташнички. И тоа, не само при свечени прилики, туку и за обична вечер во театар, во ресторан или едноставно за girls night out, жените се почесто се одлучуваат токму за овој тип на аксесоар кој многу повеќе го истакнува тренди стилот. Доколку мислите дека овој тренд започна неодамна, сетете се на убавите жени со малите ташнички во едната дланка од ерата на Бел Епок во раните 1900-ти. Често пати везени, тие се изработувале од истите ткаенини од кои се изработувале и тоалетите кои ги носеле дамите, како продолжение на џебовите или поради недостиг на истите. Како поминувало времето нивниот дизајн станувал сé пософистициран, со што нивната побарувачка се зголемила, правејќи ги совршено огледало на трендот. Денес малите ташнички се повторно многу популарни во женскиот свет, и секако во шоу бизнисот. Со нив изгледот е поелегантен и погламурозен, и додека едни сметаат дека овие торби претставуваат одраз на минимализмот, други оценуваат дека можеме да се чувствуваме послободно додека носиме мала ташничка поради нејзината мобилност. Но, постојат и оние кои го поставуваат прашањето што всушност може да собере во таа мала мини-ташничка?


Во нив има доволно место за сé она што и’ е неопходно на една дама – лична карта, кармин, моливче за уста, клучеви. Но, што е со мобилниот телефон, без кој никој никаде повеќе не оди? Секако дека нема место за телефон со стандардна величина. Но, затоа тука е Samsung со неговиот најнов телефон на преклоп Galaxy Z Flip5 кој е идеален за вашата мала ташничка. Овој шармантен паметен телефон кога е затворен, неговата големина е небаре колку половината од вашата дланка, а толкав е и неговиот надворешен екран, на кој можете да ги имате сите картици, лична карта, карти за настанот на кој одите. Освен практичноста во поглед на просторот кој го зафаќа, Galaxy Z Flip5 поседува камери со кои ќе ги најправите совршените фотографии и видеа, и особени поволности секој пат кога сакате да сликате селфи фотографии. Flex режимот кој овозможува преклопување на екранот, исто така создава услови да го поставите телефонот во различни агли и со тоа гарантира одлични фотографии од дружбата или патувањето, бидејќи ви дозволува на тој начин без проблем да ги искористите сите промени на осветлувањето и опкружувањето и да манипулирате со сенките и контрастите. Поради својата флексибилност и надворешниот екран наречен Flex Window ќе можете да се фотографирате со задната камера, додека истовремено го гледате кадарот на овој екран, при што ќе можете да направите измени во реално време за да со сигурност бидете задоволни со финалниот производ.


Со подобрени решенија за вештачка интелигенција, со леснотија ќе додавате живот во секоја фотка или видео, а вашата креативност ќе биде можеби најмногу поттикната кога во ноќта ќе се фотографирате или снимате со друштвото, бидејќи функцијата Nightography ќе ги оптимизира фотографиите и видеата во услови на амбиентално осветлување. Алгоритмот за обработка на слика (ISP) со вештачка интелигенција го коригира секој визуелен шум што може да настане на фотографиите направени во услови на слаба осветленост, истовремено подобрувајќи ги деталите и тонот на бојата, при што фотографиите уште од далеку изгледаат многу појасни со дигиталниот зум од 10x. Со Galaxy Z Flip5 ќе бидете единствена што снима клипчиња со телефонот поставен полуотворен во форма на шатор, со кои ќе доловувате најнеобични агли и перспективи. Само ќе го поставите телефонот наопаку, и забавата нека почне!

Galaxy Z Flip5 е создаден да изразува оригиналност и единствен стил за личноста која го има овој телефон на преклоп, а за малите ташнички веќе нема дилема дека ќе соберат сé што ви е потребно секој пат кога ќе се одлучите да ги носите.


Искористете ги предностите на промоциите кои се во тек при купување на нов Galaxy Z Flip5

Одлучете се сега за Galaxy Z Flip5 и искористете го промотивниот период да добиете до 4 месеци бесплатен YouTube Premium пакет на вашиот телефон и гледајте ги вашите омилени содржини, не само без реклами, туку и без wi-fi мрежа. А ако сте од оние корисници на кои секогаш им е потребен поголем простор за складирање во телефонот, тогаш можете да ја искористите промоцијата за шестмесечна бесплатна услуга за складирање на облак од 100 GB меморија, безбедна е-пошта без реклами и пристап до бесплатна поддршка од Microsoft.

Повеќе информации за Galaxy Z Flip5 прочитајте на следниот линк:

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-flip5/

Комерцијален текстСпонзорирани линкови

Маркетинг