Ужас во Турција: Експлозија во фабрика за ракети, загинаа пет работници

Макфакс

10/06/2023

13:30

1.232

Големина на фонт

а а а

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозивни направи, соопшти турското Министерство за одбрана.

Експлозијата се случи рано утринава во областа Елмадаг, во предградието на Анкара.

Причината за експлозијата се уште не е позната.

„Имаше експлозија во фабриката за ракети и експлозиви МКЕ во областа Елмадаг во Анкара. Во експлозијата загинаа пет наши работници. Покрената е кривична истрага за инцидентот“, соопшти Министерството.Спонзорирани линкови

Маркетинг