(Фото) Таско и сопругата Таша објавија неодолива фотосесија: „Авантурата почнува наскоро...“

Точка

10/06/2023

13:45

4.335

Големина на фонт

а а а

Македонскиот музичар Христијан Тасковски кој на јавноста ѝ е познат како Таско, објави неодолива фотосесија на која позира со својата бремена сопруга.

Таско, кој наскоро ќе стане татко фотографиите ги објави на социјалната мрежа Инстаграм, а во нивниот опис напиша:

„Авантурата ќе почне наскоро“.

Под фотографиите се нижеа само позитивни коментари, а дел од нив се:

„Честитки“, „Ајде, нека е со среќа“, „Души“, „Преубави“, „Да е живо и здраво“, „Најмили“...


Прекрасниот пар избра фотосесијата да биде во црно-бела техника, а поради истата се истакнати нивните тетовирани тела.

Инаку, Таско и неговата сопруга Таша очекуваат син.


Да ве потсетиме, парот минатиот месец направи и свадбена веселба на која славеа со тапани, трубачи и со многу, многу јавни личности.

На Таско и Таша им ја посакуваме сета среќа и уживање во претстојниот период кога ќе се остварат како родители.
Спонзорирани линкови

Маркетинг