Разбојник со закана со нож украл чанта на 17-годишна скопјанка, приведен е

Макфакс

10/06/2023

10:57

1.399

Големина на фонт

а а а

Вчера на улицата Манапо во Скопје, полицијата го приведе 68-годишниот Ф.А..

Тој се сомничи дека околу 18.10 часот на ул.„Мраморец“ со закана со остри предмети од 17-годишно девојче од Скопје одзел чанта.

„Кај него биле пронајдени острите предмети и одземеното. Лицето било задржано во полициска станица и со него бил извршен службен разговор“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
Спонзорирани линкови

Маркетинг