Фатен затвореник кој од „Идризово“ побегнал пред осум години, се шетал низ Аеродром

Макфакс

08/06/2023

11:38

868

Големина на фонт

а а а

Полицијата фати затвореник кој во 2015 година побегнал од затворот „Идризово“.

Криминалецот бил најден синоќа во скопската населба Аеродром.

Според информациите се работи за 34-годишник со иницијали М.П. од селото Мојанци.

Тој бил осуден на казна затвор од пет години поради дилерство на дрога, а бил баран по централна потерница.

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на две години и шест месеци од казната.Спонзорирани линкови

Маркетинг