MOZZART со поддршка на екипата на ПИОМ на Синдикалните спортски игри

Точка

08/06/2023

10:50

1.225

Големина на фонт

а а а

Регионалниот лидер во приредување игри на среќа, финансиски ја поддржа екипата на ПИОМ која зеде учество на овогодинешните 28-ми по ред Синдикални спортски игри.

35 вработени од Фондот на ПИОМ се натпреваруваа во повеќе спортови како фудбал, кошарка, баскет, одбојка, пикадо, стрелаштво, пинг- понг, влечење јаже и тенис.

„Подршката која ја добивме од Mozzart многу ни значи за успешна реализација на вакви настани. Се надеваме дека соработката ќе продолжи и во иднина”, изјави Мики Влаховиќ, Претседател на ОО на Синдикатот на УПОЗ во Фондот на ПИОМ.

Оваа година на синдикалните спортски игри учество земаа околу 400 натпреварувачи поделени во 30 екипи.

Целта на ваквите настани е преку спортот да се запознаат вработените од различни инситуции, повеќе да се дружат и да соработуваат,а Mozzart и натаму ќе биде тука да ја даде секоја потребна помош и поддршка.Спонзорирани линкови

Маркетинг