Хорор во Босна и Херцеговина: Маж се самозапали, па запали и полицаец

Макфакс

04/06/2023

14:59

2.346

Големина на фонт

а а а

Во Било кај Витез утринава при интервенција на полицијата маж се самозапалил себеси и запалил полицаец при што и двајцата се здобиле со изгореници.

Мажот Г.Б.(32) се посипал со запалива течност на паркинг во ресторан, а кога полицаецот му пришол и се обидел да го спречи, го посипал и полицаецот, по што се самозапалил, објави порталот „Аваз“.

Двајцата се здобиле со изгореници и добиле лекарска помош.

По инцидентот, Г. Б. бил лишен од слобода и против него се преземаат мерки и дејствија пропишани со закон, изјави за „Аваз“ Хасан Хоџиќ, портпарол на МВР на Централнобосанскиот кантон.Спонзорирани линкови

Маркетинг