Почина Тина Тарнер на 83-годишна возраст, кралицата на рокенролот ја загуби битката со тешката болест

Макфакс

24/05/2023

21:13

7.199

Големина на фонт

а а а

Легендарната пејачка Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, соопшти нејзиниот портпарол.

„Тина Тарнер, „кралицата на рокенролот“, почина денеска на 83-годишна возраст по долго боледување во нејзиниот дом во Куснахт во близина на Цирих, Швајцарија“, изјави тој и додаде:

„Со нејзиното заминување, светот загуби музичка легенда“

Погребот ќе биде приватен, со блиски пријатели и семејството.

„Бараме да ја почитувате приватноста на нејзиното семејство во овој тежок момент“, рече портпаролот на Тина Тарнер.Спонзорирани линкови

Маркетинг