Фантастични понуди: Tоп 7 онлајн казина со најголеми исплати и џекпот добивки над €10,000

Точка

02/06/2023

18:07

9.543

Големина на фонт

а а а

Обложувањето на казино игри и привлечноста да се постигне главната џекпот награда е движечка сила за многу играчи ширум светот. Но, дали знаевте дека не сите онлајн казина се создадени еднакви кога станува збор за парични исплати и џекпот понуди?

Огромниот свет на онлајн обложување е преполн со казина кои нудат огромен број игри, бонуси, но и проценти на исплата кои зависат од игрите и начините за исплата кои ги користи играчот. Како да препознаете кои од нив нудат најдобри шанси и најпрофитабилни потенцијални добивки? Тоа е прашањето од милион долари, а ние ќе ви го одговориме во овој блог пост.

Ви претставуваме 7 онлајн казина со највисок процент на исплата и џекпот добивки за кои сонува секој играч. Овој водич ќе ви помогне да донесете подобри одлуки за тоа каде да ги инвестирате своето време и пари и да ја претворите вашата следна игра во исплата што ќе ви го промени животот!

Топ 7 онлајн казина со најголеми исплати:

1. ChipStars


ChipStars е платформа која е позната по покер игрите и големите покер турнири со неверојатни добивки. Ова онлајн казино и спортска обложувалница има висок процент на исплата, како и огромен лимит за исплата од €6000 секоја недела. ChipStars исто така овозможува исплата на сите добивки и за викенд, па играчите се слободни да играат и освојуваат парични награди преку целата недела.

Тука ќе најдете и голем избор на натпревари кои може да се следат и во живо, па возбудата за освојување на џекпотот е уште поголема. Не заборавајте да искористите некои од бонусите и ексклузивните промоции кои ќе ве однесат чекор поблиску до џекпотот ако сте вистински лојален играч.

Исплата:

Над 90% процент на исплата

Брза исплата до 24 часа

Лимит од €6000 неделно, или €15,000 месечно

Викенд исплата

Бонуси и промоции:

Бонус за добредојде до 270% на првите 4 депозити до €36,460

10% неделен кешбек на казино игри

Mулти-бет бонус од 150%

50% кешбек на секој спортски настан

Казино игри:

Над 6800 казино игри, спортски настани и покер турнири

100+ провајдери на игри

Начини на плаќање:

Мastercard

Visa

Interac

Skrill

ecoPayz

Neteller

PaysafeCard

AstroPay

Sepa

MiFinity

Bitcoin, Litecoin, Ethereum и други.

2. HellSpin


Hell Spin е нова и современа онлајн платформа за обложување која на играчите им нуди возбудливо играчко искуство со својот разновиден избор на игри, дарежливи бонуси и примамлива џекпот премија. Со висок процент на добивка, бонусите се направени да ги задоволат играчите од различни аспекти и полесно да ги донесат до главните џекпот награди.

Hell Spin ќе ви овозможи исплата со висок процент во времетраење од 1-3 работни денови, вклучувајки десетина безбедни начини на исплата. Искористете ги прекрасните бонус понуди, особено бонусот за добредојде кој ќе ви донесе 100 бесплатни вртења за слот игрите со голем процент на добивка.

Исплата:

97,63% процент на исплата

Исплата од 1-3 работни денови

Бонуси и промоции:

Бонус за добредојде од 100% до €100 + 100 бесплатни вртења на првиот депозит

50% бонус до €300 + 50 бесплатни вртења на вториот депозит

Бонус за надополнување од 50% до €200 + 100 бесплатни вртења

Казино игри:

Над 6800 казино игри, спортски настани и покер турнири

100+ провајдери на игри

Начини на плаќање:

Мastercard

Visa

Skrill

ecoPayz

Neteller

Jeton

Interac

Perfect Money

Bitcoin

Litecoin

Ethereum

Tether

3. 22Bet


22Bet е онлајн казино и спортска обложувалница со големи исплати и џекпот добивки, каде играчите имаат огромен избор на игри и казино бонуси. Тука ќе најдете неверојатни понуди кои ќе ви помогнат да ја освоите главната премија, како и голем број слот игри, бинго, покер, ТВ шоу игри, виртуелни спортови, итн.

Ова онлајн казино нуди висок процент на добивка, па сите играчи имаат шанса да освојат големи парични добивки без разлика дали се обложуваат на казино игри или различни спортски натпревари. Обложувањето со криптовалути е исто така достапно како метод за исплата, овозможувајки на играчите широк спектар на опции за депонирање и повлекување на добивките. Исто така, казиното нуди и опција за обложување во живо со одличен избор за оние кои сакаат да играат и да се обложуваат за освојување на голема џекпот награда.

Исплата:

96,25% процент на добивка

Исплата на добивка до 48 часа во зависност од начинот на наплата

Бонуси и промоции:

100% бонус за добредојде до 7,500 денари за спортско обложување

100% бонус на вашиот прв депозит до 18,000 денари

Неделен паричен бонус од 615903 денари за игри со трки

Казино игри:

1000+ казино игри

20+ провајдери на игри

Начини на плаќање:

Visa

Mastercard

Bitcoin

Litecoin

Ethereum

И други крипто валути

4. 20Bet


20Bet е платформа за казино игри и спортско обложување која е наменета за играчи спремни да освојат големи џекпот награди. Оваа платформа нуди разни бонуси и промоции, како и 4000 казино игри поделени во разни категории. 20Bet ќе ги исплати вашите добивки прилично брзо, во рок од 24h или најдоцна до 2 работни дена, нудејки висок процент на добивка за сите играчи.

Листата од бонуси достапни на 20bet е огромна, а бонусите се наменети за казино играчи, љубители на спортското обложување и VIP играчи соодветно, па така секој 20bet член има шанса да ја заслади својата банкарска сметка на многу побрз и полесен начин.

Исплата:

97,72% процент на добивка

Исплата на добивка од 0-2 работни дена

Бонуси и промоции:

100% бонус за првиот депозит до износ од €100 за спортско обложување.

100% бонус на првиот депозит до износ од €120 + 120 бесплатни вртења за слот играта Elvis Frog in Vegas.

50% бонус на вториот депозит до износ од €100 + 50 бесплатни вртења за слот играта Great Rhino Megaways.

50% бонус за надополнување до износ од €100 + 50 бесплатни вртења за слот играта Wolf Gold секој Петок.

Користи Skrill како метод за наплата и добиј 25% бонус

Игри и провајдери:

3000+ казино игри

100+ провајдери на игри

Начини на плаќање:

Visa и Mastercard

Skrill

Neteller

ecoPayz

Jeton

Interac

Perfect Money

Litecoin

Bitcoin

Ethereum

5. Powbet


Powbet e фантастична казино платформа со висок процент на исплата каде можете да искеширате високи џекпот добивки на различен начин. Покрај големите казино бонуси, казиното Powbet нуди и други промоции, вклучувајќи бонуси за повторно депонирање и понуди за враќање на готовина за постоечките играчи кое дополнително ќе ве доближи до главната џекпот награда. Играјте за неверојатната награда Lamborghini Huracan и збогатете ја вашата гаража со овој супер автомобил.

Исплата:

95% процент на добивка

Исплата на добивка од 3-5 работни дена во зависност од начинот на наплата

Бонуси и промоции:

Бонус за добредојде од 100% до €500 + 200 бесплатни спинови

100% бонус на првиот депозит до €100 за спортско обложување

Викенд бонус од 50% до €700 + 50 бесплатни спинови

Биди исплатен пред да заврши натпреварот ако разликата е 2 голови

Неделен кешбек од 15% до €3,000

25% кешбек на игри во живо до €200

Игри и софтвер:

2500+ игри

30+ провајдери на игри

Начини на плаќање:

Visa

MasterCard

PostePay

ecoPayz

Bitcoin

Ripple

PaysafeCard

Bank Wire Transfer

6. Rolling Slots


Rolling Slots е една од поновите онлајн обложувалници која ќе ве импресионира со својата масивна колекција на игри од 2300 наслови во најразлични категории. Ова онлајн казино нуди висок процент на исплата и неверојатни џекпот добивки. Покрај тоа што можете да ги играте најпознатите казино игри, Rolling Slots има одлична програма за лојалност од 5 нивоа која ви носи многу бенефити како бесплатни спинови, повисоки бонуси, специјални промоции, како и личен VIP менаџер.

Исплата:

95,83% процент на добивка

Исплата на добивка од 1-5 работни дена во зависност од начинот на наплата

Бонуси и промоции:

Бонус за добредојде од 200% до €500 + 100 бесплатни спинови

Кешбек од 10% до износ од €200 секој Понеделник

50% бонус во износ од максимум €250 во текот на целиот викенд.

Секоја Среда 30% бонус до €300

Игри и провајдери:

2300+ игри

60+ софтвер провајдери

Начини на плаќање:

Visa and MasterCard

Bitcoin

MiFinity

PaysafeCard

Skrill

Bitcoin

Interac

7. GreatWin

    

GreatWin е прилично нова онлајн платформа за обложување којa нуди извонреден избор на игри, возбудливи промоции и бонуси. GreatWin ќе ви овозможи голем процент на исплати и огромни шанси за добивање џекпот награди во секоја категорија.

Играчите можат да уживаат во широк спектар на казино игри од врвни провајдери на софтвер, вклучувајќи разновидни слотови, игри на маса и опција за играње во живо. Искористите ги бонусите и промоциите кои се достапни за сите казино играчи и спортски обложувачи за да бидете во игра за освојување на џекпот награда која може да ви го промени животот.

Исплата:

98,48% процент на добивка

Исплата на добивка од 1-2 работни дена во зависност од начинот на наплата

Бонуси и промоции:

100% бонус за добредојде до €500 + 200 бесплатни спинови

100% бонус на првиот депозит до €100

Викенд бонус до €700 + 50 бесплатни спинови

€15,000 спортска џекпот награда

Неделен кешбек од 15% до €3,000

Казино игри:

1000+ казино игри

50+ провајдери на игри

Начини на плаќање:

MasterCard

EcoPayz

Neteller

Bitcoin

Litecoin

DAI

Ethereum

Ripple

USD Coin

Tether

BitcoinCash

Кои фактори влијаат на исплатата кај онлајн казината?

Постојат неколку фактори кои влијаат на исплатите во онлајн казината кoи можат да ви помогнат да донесувате подобри одлуки кога избирате каде да играте. Еве неколку клучни точки:

Процентот кој играчот го добива назад (RTP): Ова е термин што го користат казината за да го опише процентот од сите обложени пари што ќе им ги врати на играчите со текот на времето од играта. Колку е поголем RTP, толку е поголема веројатноста играчот да поврати поголем дел од својот првичен влог во текот на нивната сесија.

House Edge: Ова е предност на казиното која ја има врз играчот во било која игра. Тоа е спротивно на RTP - колку е помал процентот на предност на казиното, толку подобро за играчот. Игрите со долен House Edge генерално ќе обезбедат подобри исплати.

Избор на игра: Различни игри имаат различни RTP и House Edge. На пример, игрите на маса како блек џек обично имаат повисок RTP и понизок процент каде казиното е во предност од повеќето слот игри.

Начини на плаќање: Начинот на депозит или повлекување на добивките исто така може да влијае на исплатите. Некои методи може да имаат дополнителни такси, додека други може да имаат повисоки ограничувања за повлекување.

Брзина на исплата: Колку брзо казиното ги обработува повлекувањата може да влијае и на искуството на играчот. Иако ова не влијае на износот што го добивате, побрзото добивање на вашите добивки е секогаш плус.

Бонуси и промоции: Иако не влијаат директно на исплатите на игрите, бонусите и промоциите може да додадат значителна вредност за играчите, ефикасно да го подобрат повратот на нивниот влог и да ги зголемат шансите за профит, односно џекпот награда.

Како до поголеми џекпот добивки кај овие казина?

Добивањето поголема џекпот добивка во онлајн казината вклучува мешавина од стратегиско одлучување, разбирање на игрите и, се разбира, мала доза на среќа. Еве неколку совети кои потенцијално можат да ги зголемат вашите шанси да постигнете поголем џекпот:

Играјте прогресивни џекпот слотови: Прогресивните џекпот слотови се игри каде што џекпотот се зголемува секој пат кога се става влог на играта, но не се добива награда. Овие игри можат да доведат до огромни исплати ако вие сте среќниот добитник.

Обложувајте се со максимумот: На многу игри, особено на онлајн слотовите, ќе ги исполнувате условите за најголемите џекпот само ако се обложувате на максималниот износ. Проверете ги правилата на играта за да видите дали е тоа така кај вашата омилена игра.

Искористете ги предностите на бонусите и промоциите: Онлајн казината често нудат бонуси и промоции кои можат да ги зголемат вашите добивки и средства за играње. Ова ви дава повеќе можности за игра, а со тоа и повеќе шанси за победа.

Поставете буџет за играње: Можеби звучи клише, но поставувањето буџет може да ви помогне да освоите поголеми џекпот награди. Тоа е затоа што ви овозможува ефективно да управувате со вашите пари, осигурувајќи се дека имате доволно средства за да продолжите да играте и потенцијално да постигнете голема исплата.

Изберете реномирано казино: Не сите онлајн казина се создадени еднакви. Некои се подоверливи и фер од другите. Погрижете се да играте во угледно казино кое е лиценцирано и регулирано, има игри од познати провајдери на софтвер и нуди сигурни опции за плаќање.

Запомнете, обложувањето треба да се гледа како форма на забава, а не како начин да се заработат пари. Секогаш играјте одговорно и никогаш не обложувајте повеќе отколку што можете да си дозволите да изгубите.

Најчесто поставувани прашања

1. Како се пресметуваат процентите за исплата во онлајн казината?

Процентите на исплата, исто така познато како процент на враќање на играчот (RTP), се пресметуваат како вкупен износ вратен на играчите поделен со вкупниот износ што го обложиле играчите. Ова обично се пресметува во одреден временски период или во одреден број игри.

2. Кои се некои од онлајн казино игрите со најдобри исплати?

Општо земено, игрите на маса како Блекџек и Бакарат нудат некои од најдобрите исплати, додека специфичните онлајн слотови со високи RTP исто така можат да обезбедат значителни исплати. Може да варира во зависност од казиното и специфичните правила на играта.

3. Како се исплаќаат добивките од онлајн казино?

Добивките од онлајн казино обично се исплаќаат преку истиот метод што се користел за депозит. Ова може да вклучува банкарски трансфери, кредитни или дебитни картички, е-паричници како PayPal или Skrill или криптовалути. Точниот метод и брзината може да варираат во зависност од политиките на казиното.

4. Дали игрите со поголема исплата се потешки за освојување џекпот?

Не мора да значи. Играта со поголема исплата значи дека има повисок процент на враќање на играчот (RTP) или процент од сите обложени пари што им се враќаат на играчите со текот на времето. Сепак, тоа не мора да биде во корелација со шансите за победа на секој поединечен натпревар. На пример, играта може да има висок RTP, но мали шанси за победа на секоја поединечна рунда, или обратно.

5. Дали можам да ги зголемам моите облози за да ги подобрам моите шанси да освојам џекпот?

Во некои игри, обложувањето на максималниот износ може да ве донесе до највисоки џекпот награди, особено во слот игри со прогресивен џекпот. Сепак, тоа не мора да ги подобри вашите шанси за победа. Секогаш играјте одговорно и не обложувајте повеќе отколку што можете да си дозволите да изгубите.

Комерцијален текстСпонзорирани линкови

Маркетинг