МВР за пожарот во Велес: 67-годишен маж е пронајден изгорен

Макфакс

02/04/2023

10:33

1.341

Големина на фонт

а а а

На 02.04.2023 во 05.00 часот во СВР Велес е пријавено дека во куќа на ул. „Васа Кошулчева“ во Велес настанал пожар, при што во една од просториите е пронајден починат Д.Н.(67) од Велес, кој живеел во куќата.

Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт како последица од пожарот. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Велес.

Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Велес. По насоки на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.Спонзорирани линкови

Маркетинг