Голи гради, фустани со гол грб и многу провокација: Еве како вчера изгледаше црвениот тепих на другиот крај на светот

Точка

29/03/2023

20:49

8.507

Големина на фонт

а а а

Вчеравечер во Лос Анџелес се одржа доделувањето на „iHeartRadio Music Awards“. Бројни познати лица прошетаа на црвениот тепих, а во продолжение погледнете што сè беше забележано на овој настан.

Пејачката Пинк, позната по автентичниот стил, се појавила на церемонијата во друштво на децата. Таа се претстави во неколку модни изданија и секое од нив беше добар избор, во согласност со нејзиниот препознатлив моден манир.


Нејзината харизма и оригиналност пленеа на црвениот тепих, токму како што на сцената заблеска музичката ѕвезда Тејлор Свифт, која просто обожува светкави парчиња – сосема оправдано.


Пејачката Никол Шерцингер носела тесен розов фустан со интригантен изрез, кој ги истакнувал нејзините облини, а истиот го искомбинирала со сјајни металик сандали.


Големо внимание привлече и славниот Лени Кравиц, кој во 2022 година беше прогласен за модна икона на годината од страна на Советот на американски дизајнери.


Имаше и многу провокација, како голиот фустан на пејачката Делајла Бел Хамлин.


Што уште беше забележано на црвениот тепих, погледнете во продолжение:


Спонзорирани линкови

Маркетинг