Претепан познатиот рапер во теретана! Група мажи брутално се изживувале со него, се појавило и видео

Точка

23/03/2023

10:43

36.925

Големина на фонт

а а а

Познатиот рапер Даниел Хернандез, познат како „Tekashi 6ix9ine“, е претепан во теретана на Флорида во Соединетите Американски Држави, од страна на непозната група мажи.

Познатиот американски рапер Даниел Хернандез, познат како „Tekashi 6ix9ine“, бил брутално претепан во теретана на Флорида во САД, пишува „New York Post“. Снимката брзо се раширила на социјалните мрежи и на неа се гледаат неколку мажи кои го шутираат и удираат раперот кој лежи на подот и се превиткува од болки, а во продолжението од текстот можете да ја погледнете и снимката за која ве предупредуваме дека вознемирувачка.

Тие исто така вербално го напаѓаат додека го тепаат. Неговиот адвокат Ленс Лазаро изјавил дека неговиот клиент ја користел сауната во установата кога мажите му пришле и почнале да го тепаат. Вработените во теретаната повикале полиција и итна помош која го пренела раперот во болница. Тој се здобил со повреди на вилицата, ребрата и грбот, а во има и исеченици по телото.


Даниел Хернандез признал вина за рекетирање и други кривични дела, а добил и затворска казна во висина од 10 години пред да прифати да соработува со истражните органи во врска со сведочење против припадниците на групата „Nine Trey Gangsta Bloods“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг