(Видео) Регионот бесен поради страшната снимка: Само храбриот потег на овој маж го спасил детето од сигурна смрт

Точка

06/12/2022

13:05

2.378

Големина на фонт

а а а

Морничаво видео на кое за малку ќе дошло до сообраќајна несреќа ги преплави социјалните мрежи и сите се прашуваат само едно нешто - дали е можно возачот на видеото да е толку ладнокрвен?

На видеото објавено на Твитер се гледа дете кое сака да ја премине улицата од левата страна. Автомобилот од кој е направена снимката застанал на пешачкиот премин за да ги пушти пешаците да ја преминат улицата, додека друг, несовесен возач, прелетал со неверојатна брзина и само со итрата и храбра реакција на работникот од комунално претпријатие, била избегната трагедија.

Кога забележал со колкава брзина се движи, мажот се стрчал кон детето, го кренал во раце и го префрлил преку тротоарот во последен момент, а многумина во коментари велат дека тој е вистински ангел чувар.Спонзорирани линкови

Маркетинг