Односот со Пике не бил стабилен до доаѓањето на второто дете: Шок тврдења на Шакира на суд – еве што рекла пејачката во своја одбрана

Точка

26/11/2022

17:30

9.091

Големина на фонт

а а а

Интересно откритие за врската на Шакира со Пике доаѓа по нејзиното појавување пред судот во Барселона минатиот петок, каде што се брани од обвиненијата за даночни прекршоци извршени во периодот од 2012 до 2014 година.

Колумбијката тврди дека не била шпанска државјанка до 2015 година, што е изненадувачки, бидејќи го запознала Жерард Пике пет години пред тоа, а двојката го добила своето второ дете Саша во 2015 година.

Нивното прво дете, Милан, почнало да оди на училиште во 2015 година, но Шакира тврди дека нејзината врска со Пике не била доволно силна за да стане шпански државјанин до 2015 година.


Според шпанскиот весник La Vanguardia, адвокатскиот тим на Шакира тврди дека немало „цврста посветеност“ меѓу нив и дека тие „можеле да се гледаат само за време на празници или кратки патувања, без разлика дали во Барселона или во други делови на светот“.

Шакира тврди дека дури на крајот на 2014 година решиле да воспостават нормална врска и да останат заедно во Шпанија.

Против Шакира има различни обвиненија за даночни прекршувања, за што ѝ се заканува затворска казна до осум години. Меѓутоа, имајќи предвид дека секое дело траело помалку од две години и немала претходно криминално досие, таа веројатно би можела да избегне затворска казна дури и ако биде прогласена за виновна.
Спонзорирани линкови

Маркетинг