Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Албанија

Макфакс

05/10/2022

12:43

4.500

Големина на фонт

а а а

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Албанија, соопшти ЕМСЦ.

Според извештаите, земјотресот е регистриран во 11:47 часот по локално време.

Земјотресот е регистриран на околу 10 километри северно од Тирана, додаде ЕМСЦ.

Засега нема информации за материјална штета или повредени.Спонзорирани линкови

Маркетинг