Автобус на ЈСП нагло закочил и удрил во рампа, повредени најмалку две лица

Макфакс

05/10/2022

12:30

1.072

Големина на фонт

а а а

Автобус на ЈСП, вчера, на улицата Никола Карев во Скопје, нагло закочил и удрил во електронска рампа.

Според информациите, се работи за И. М. (42) од скопското село Чифлик, а во несреќата тешки телесни повреди добила патничката С. Б. (43), а телесни повреди добила патничката М. А. (32), двете од с. Долно Соње, Скопско, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.Спонзорирани линкови

Маркетинг