Имате само неколку метри квадратни? 7 мали бањи уредени како бонбончиња

Точка

15/09/2022

18:25

24.312

Големина на фонт

а а а

Доколку и вие сте „осудени“ на мала бања во својот стан или дом, не мора да очајувате.

И најмалите бањи можат да се уредат така што во нив да има сè и да изгледаат како бонбончиња.

Бањите во многу од домовите се најмалите простории, а често сонуваме за пространа бања во која нема да мора да го планираме секој сантиметар.

Да ставите сè што ви е потребно во мала бања не е навистина лесно, а покрај доброто планирање сепак тоа може да се изведе успешно.

Но, и малата бања има свои предности, како што се чистењето поради тоа што поради малкуте квадрати побрзо може да се исчисти отколку големата бања. Исто така потребна е и помала количина топлина за да се згреете, што е особено добредојдено во текот на студените месеци.

Можеби и вие размислувате за тоа како да ја (пре)уредите вашата мала бања, а идеи може да најдете во нашите фотографии:

Спонзорирани линкови

Маркетинг