Поздрав за гостите од Шпанија: Копенхаген ги награди со пиво навивачите на Севилја

Дерби

15/09/2022

11:00

1.440

Големина на фонт

а а а

ФК Копенхаген и Севилја не се прославија на синоќешниот меч во Лигата на шампионите, меч кој заврши без победник и без ниту еден гол во мрежите на Рајан и Дмитровиќ.

Поради сето ова вирален стане еден друг потег на домаќините кои одлучија да ги поздрават, наградат со пиво навивачите на гостинската екипа кои од Севилја допатуваа во Копенхаген. Домаќините им донесоа пиво на Шпанеите, а тоа беше дочекано со аплаузи.Спонзорирани линкови

Маркетинг