Се обидел да влезе на ГП „Табановце“ со туѓ пасош

Макфакс

19/08/2022

13:18

1.382

Големина на фонт

а а а

На 19.08.2022 во 02.30 часот на граничниот премин „Табановце“ од полициски службеници е лишен од слобода К.Ф.(29).

Тој при пасошка контрола приложил туѓа албанска патна исправа на име Д.М. (25).

Лицето било предадено на полициски службеници од Полициска станица Куманово за понатамошна постапка.Спонзорирани линкови

Маркетинг