Гренел: Курти ја отфрли секоја идеја што ја предложија САД

Макфакс

18/08/2022

19:40

2.540

Големина на фонт

а а а

Поранешниот американски претставник за дијалог меѓу Белград и Приштина – Ричард Гренел потсети дека Албин Курти ја отфрлiл секоја идеја предложена од Соединетите Американски Држави.

„Да ве потсетам, Курти ја отфрли секоја идеја предложена на Косово од американските претседатели. И демократска и републиканска“ – напиша Гренел на Твитер.

„Тоа едноставно е факт“ – додаде тој.Спонзорирани линкови

Маркетинг