Тажна вест: Почина омилениот ТВ презентер од Сител

Точка

04/08/2022

13:12

6.595

Големина на фонт

а а а

Утринава во раните утрински часови на 77-годишна возраст почина Трајче Андонов, кој долги години беше презентер на Сител Телевизија.

Омилениот „дедо Трајко“ беше заштитно лице на временската прогноза на „Сител“.

Тој почнал да работи во Сител Телевизија во 2014-та година по јавување во утринската програма „Ја сакам Македонија“ каде што беше препознаен неговиот глас и неговата желба да биде пред камерите.

Нека почива во мир.Спонзорирани линкови

Маркетинг