Бастони: Славјето на Милан беше тешко за варење

Дерби

25/07/2022

11:58

1.283

Големина на фонт

а а а

Интер не успеа да ја одбрани титулата во Серија А, а дополнителен удар за фановите што скудетото заврши кај градскиот ривал Милан.

Тоа сигурно не м се допадна ниту на фудбалерите на Симоне Инѕаги, а потврда е изјавата на Алесандро Бастони.

– Ќе бидам искрен, славјето на Милан беше тешко за „варење“, но тоа е нормално.

– Тешко е кога вие нема да ја освоите титулата, а уште кога таа ќе заврши кај соседите…

– Ќе направиме се за следната година ние да бидеме тие кои ќе слават низ градот, – изјавил Бастони.



Спонзорирани линкови

Маркетинг