(Видео) Силно невреме во Белград, полицијата евакуираше граѓани

Нетпрес

06/07/2022

10:37

7.399

Големина на фонт

а а а

Силно невреме вчера го зафати Белград, а српската полиција објави видеа на кои се гледа како евакуира граѓани кои биле зафатени од невремето.

Невремето предизивикало големи проблеми во многу делови од градот. Полицијата интервенирала и ослободувала граѓани кои биле заглавени во надојдената вода.

Противпожарните екипи евакуирале осум постари граѓани, а се евакуирале и лица кои среде поплавените улици останале заробени во своите автомобили.Спонзорирани линкови

Маркетинг