СДСМ: Вечерва јавноста во обид за повторување на упадот од 27 април 2017, осуда за насилството на протестот

Макфакс

04/07/2022

22:18

1.327

Големина на фонт

а а а

„Силно го осудуваме насилството и инцидентите што вечерва се случуваат на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ и Левица пред објектите на Владата и Собранието.

Вечерва јавноста обид за повторување на упадот од 27 април 2017 од страна на политички партии кои не и мислат добро ниту на државата, ниту на граѓаните.

СДСМ, институциите, граѓаните нема да дозволат ваквото опасно, деструктивно постапување да ја загрози иднината на држава, обидите за дестабилизација на државата одново ќе бидат поразени“, гласи соопштението на СДСМ.Спонзорирани линкови

Маркетинг