(Видео) Ламбе пред Владата го запали Францускиот предлог: Ако сум јас пироман, вие сте предавници

Точка

04/07/2022

20:22

5.120

Големина на фонт

а а а

Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка, им порача Ламбе на властите.

Македонскиот пејач Ламбе Алабаковски, кој беше обвинет за палењето на бугарскиот клуб "Ванчо Михајлов" во Битола, вечерва присуствува на протестот пред Владата, каде ја испеа химната на Македонија.

Алабаковски порача дека Преспанскиот договор, Договорот со Бугарија и францускиот предлог се фашизам и симболично го запали листот на кој беа испишани овие штетни договори за Македонија.

Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка, им порача Ламбе на властите.

Протест 04.07.2022

Сенароден протест „Ултиматум- не благодарам“

Posted by Hristijan Mickoski on Monday, 4 July 2022Спонзорирани линкови

Маркетинг