(Видео) Група граѓани влегоа во дворот на Владата

Точка

04/07/2022

20:06

4.330

Големина на фонт

а а а

Граѓаните бараат оставка од Владата. Некои од нив се судрија со припадниците на полицијата.

Дел од демонстрантите влегоа во дворот на зградата на Владата на Македонија. Потсетуваме, насобраните граѓаните трет ден по ред протестираат против францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија.

Граѓаните бараат оставка од Владата. Некои од нив се судрија со припадниците на полицијата.

Некои демонстранти фрлале со камења, јајца и тоалетна хартија кон зградата на Владата, а се слушаат и експлозии веројатно од петарди, пренесува "плус инфо".

Во живо: Демонстрантите влегоа во влада

Во живо: Демонстрантите влегоа во влада

Posted by A1on.mk on Monday, 4 July 2022Спонзорирани линкови

Маркетинг