Јулски стилски водич: 6 модни предлози со помош на кои ќе изгледате како божица на летото

Точка

04/07/2022

15:12

16.937

Големина на фонт

а а а

Влегуваме во, најчесто, најтоплиот летен месец и нема сомнеж дека веќе сите го чувствуваме тој неиздржлив бран на топлина и високи температури кој ќе потрае и во наредните недели.

А со цел што поподготвени да ги дочекаме величествените (или немилосрдните) сончеви зраци, ги одбираме најлелеавите материјали и парчиња кои оставаат доволно простор за кожата да дише.

Размислувајќи за потребите на облекување за различни пригоди овој месеци, за вас подготвивме јулски стилски водич кој ќе ви послужи секојпат кога ќе посакате да имате шик комбинација за вечерна прошетка, одење на работа, престој во природа или излегување во бар.

Цветен комбинезон

Марама наместо топ + панталони + плетена чанта

Кроп топ + волуменозно здолниште

Краток топ + ленени панталони + сандали

Макси фустан + рамни сандали

Плетени парчињаСпонзорирани линкови

Маркетинг