Двојникот на Гвардиола предизвика лудило: Се лизгаше на гради во соблекувалната

Дерби

23/05/2022

16:31

3.682

Големина на фонт

а а а

Брендон Ештон нема никакво значење за неутралните фудбалски фанови, но е надалеку познат меѓу навивачите на Манчестер Сити поради својот стил и начинот на кој изгледа.

Станува збор за економот на Манчестер Сити кој е омилен меѓу фудбалерите од првиот тим, но кој поради својот изглед, доста наликува на Пеп Гвардиола и во соблекувалната го нарекуваат двојник на Шпанецот.

Брендон и во минатото знаел да предизвика урнебесни ситуации за време на шампионските прослави, но вчера се надминал себеси и приредил лудило во соблекувалната на Манчестер Сити.

Тимот од „Итихад“ ја освои четвртата титула во Премиер лигата под водство на Пеп Гвардиола, а задолжен за екстаза во соблекувалната бил неговиот двојник.

Ештон се фрлал на гради во соблекувалната на Сити, па едно видео од тие моменти стана вирално на социјалните мрежи.Спонзорирани линкови

Маркетинг