Актерката со необичниот фустан го украде целото внимание на црвениот тепих во Париз

Точка

30/11/2021

19:12

16.739

Големина на фонт

а а а

На синоќешното доделување на Златната топка во Париз се појави и актерскиот пар Зендаја и Том Холанд. Иако на прв поглед необична, глумицата носела црн фустан со необични детали на грбот и буквално успеа да го украде вниманието на церемонијата.

Додавајќу уште едни архивски бисер во својот импресивен "репертоар" и издание од црвениот тепих, младата модна икона присуствувала на годишната церемонија на доделувањето на Златната топка, а нејзиното издание било особено актуелно на социјалните мрежи.

Синоќешната церемонија била првото јавно појавување за младиот пар каде Зендаја се појавила во фустан од Роберто Кавали од колекцијата есен/зима 2000.


Зендаја е позната како вљубеник во ретро фустаните и е дел од листата на славни лица кои често носат винтиџ изданија, а ова не е првпат за црвениот тепих да облече ваков фустан.
Спонзорирани линкови

Маркетинг