Клучно парче за совршен стајлинг: Овој крој на здолниште одлично ѝ прилега на секоја дама

Точка

30/11/2021

15:25

12.674

Големина на фонт

а а а

Оние парчиња кои ги купуваме и ги носиме безброј пати, во разни прилики и комбинации, се најдобрата инвестиција, а токму такво парче е здолништето со А-крој до колена.

Оваа лелеава креација е апсолутен хит на сезоната. Многу лесно се комбинира, а одлично ѝ прилега на секоја градба. Ги нагласува облините, а во истовреме ги крие вишокот килограми на проблематичните места.

Плисираното здолниште совршено се вклопува со џемпери или ролки. Кога станува збор за обувките, можете да го носите и со рамни чизми, но и со чизми на потпетица, а добро изгледа и во комбинација со патики.

На улиците веќе се забележуваат дами во аутфити во кои главната улога го има токму ова здолниште.

Во продолжение ви претставуваме неколку предлози како да го носите плисираното здолниште оваа сезона…Спонзорирани линкови

Маркетинг