Петте голови кои ги кренаа на нозе фудбалските фанови: Халанд, Сане…

Дерби

30/11/2021

10:53

1.199

Големина на фонт

а а а

Зад нас е 13. коло во Бундеслигата во кое до триумфи дојдоа водечките екипи на табелата Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, тимови кои како што стојат работите ќе се борат за титулата во оваа кампања.

Редовно по секое одиграно коло се бираат петте најдобри погодоци, па така и е овојпат каде на одбројувањето ги имаме Халанд, Сане, Пантовиќ…

Ова се потезите кои се најдоа во фокусот на навивачите и јавноста.Спонзорирани линкови

Маркетинг