Прегазена жена во Скопје, возачот избегал

Макфакс

25/11/2021

11:39

1.171

Големина на фонт

а а а

Седумдесетгодишна жена вчера била прегазена со автомобил на улицата Св. Кирил и Методиј во Скопје.

Несреќата се случила околу 14 часот по што возачот избегал, информираат од полицијата.

Жената со тешки телесни повреди била однесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Се работи на расчистување на случајот.Спонзорирани линкови

Маркетинг